ضمانت بازگشت کالا

ضمانت بازگشت کالا

 

شرایط کالاهایی که قابلیت بازگشت دارند.

  • برخی از محصولات مثل کیف، قاب، محافظ های صفحه نمایش معمولی و شیشه ای و کلیه کالا های مصرفی و غیر برقی و نظایر آن که در آنها صحت کالا در هنگام تحویل به مشتری شرط است، شامل گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی هستند.
  • محصولاتی که شامل گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی هستند، مهلت 7 روزه برای بازگشت کالا ندارند، اما در لحظه تحویل در صورت عدم سلامت فیزیکی قابل برگشت خواهند بود.
  • کلیه کالاهایی که از طرف نکس مارت به عنوان هدیه ارسال میشوند، شامل شرایط بازگشت 7 روزه کالا نمیشوند.
  • درصورتی که محصول خریداری شده دارای ایراد فیزیکی میباشد، میبایست تا حداکثر 24 ساعت به بخش خدمات پس از فروش جانبی اطلاع داده شود.
  • محصولاتی که به صورت مستقل دارای گارانتی بلند مدت هستند، تنها تا 7 روز اول قابل برگشت به فروشگاه نکس مارت است و پس از آن در صورت بروز هر گونه اشکال باید به شرکت گارانتی کننده ارسال شوند. جانبی در قبال گارانتی محصولات هیچ گونه مسئولیتی بر عهده نخواهد گرفت اما با هماهنگی های قبلی پذیرای برخی از محصولات باگارانتی در دوره بعد از 7 روز خواهد بود.

 

تا چند روز بعد از تحویل سفارش می توانم کالا خریداری شده ام را مرجوع کنم؟

شما فرصت دارید کالای خریداری شده خود را با توجه به برند ظرف مدت 7 روز مرجوع نمایید.

هزینه ارسال بازگشت کالا بر عهده  مشتری می باشد؟

هزینه تعویض و مرجوع کالا بر عهده مشتری می باشد. در صورتی که کالا معیوب بوده یا با سفارش ثبت شده مشتری تناقض داشته باشد هزینه بر عهده نکس مارت خواهد بود.

برای واریز هزینه ارسال به حساب مشتری، قبض ارسالی شرکت حمل کننده باید همراه کالا به شرکت نکس مارت ارسال شود.

در صورت تایید نشدن ایراد توسط کارشناسان خدمات پس از فروش و یا انصراف از خرید، هزینه ارسال کالا به شرکت توسط مشتری خواهد بود.

در صورت بازگرداندن کالا، مبلغ پرداخت شده چه زمانی و چگونه استرداد می شود؟

هنگامی که کالایی عودت داده می ‏شود، پس از کارشناسی و تایید واحد خدمات پس از فروش، هماهنگی لازم برای استرداد مبلغ سفارش با مشتری به عمل آمده و مبلغ به حساب مشتری حداکثر دو تا پنج روز کاری به همان کارتی که خرید انجام شده مسترد خواهد شد.